Matraci doručíme po PRAZE ještě dnes, a to zcela ZDARMA!
5.7.2024 - 6.7.2024 OTEVŘENO od 9.00 do 17.00

Matrace 80x200

male-spotrebice doprava-po-praze-zdarma
Showing 25 - 42 of 42 items
Banner Cofidis
 • Velký výběr pohodlných matrací 80 x 200 za bezkonkurenční ceny

 • Nakupujte z online katalogu i osobně v prodejně v Praze

 • Kvalifikovaní prodejci odborně poradí s výběrem

 • Vaši objednávku vyřídíme rychle. Zboží odesíláme nejpozději do dvou dnů

 • Pro Prahu doručení zdarma v den zadání objednávky

Matrace 80 x 200 představují absolutní pohodlí pro jednoho spáče

V posteli trávíme podstatnou část života. Spánek nelze ošidit ani nahradit jiným způsobem relaxace. Pro lidský organismus má naprosto zásadní a nepopiratelný význam. Pokud spíme špatně, přes den jsme bez energie a nejsme schopni se soustředit. Nekvalitní spánek nebo jeho dlouhodobý nedostatek přispívá k rozvoji závažných chronických onemocnění. Proto je žádoucí vytvořit si pro spaní ideální podmínky.


Faktory ovlivňující kvalitu spánku:

 1. Konzumace nevhodného jídla a pití před spaním - dávejte přednost lehké večeři a nepijte v pozdních večerních hodinách alkohol. Vaše tělo se pak místo spánku soustřeďuje na trávení vydatné stravy.

 2. Chaotický spánkový režim - choďte spát každý den ve stejnou hodinu. Optimální je spát alespoň 7 hodin denně.

 3. Stres a přepracování - přemýšlení o práci, zkouškách a jiných stresujících povinnostech do postele nepatří. Snažte se odreagovat a dopřát vašemu tělu psychický i fyzický odpočinek.

 4. Umělé světlo a nevětraná místnost - světlo z obrazovek mobilních telefonů, tabletů, počítačů a televize prokazatelně zabraňuje tvorbě hormonu melatoninu (spánkový hormon). Před spaním si čtěte a spěte v úplné tmě. Místnost větrejte. Optimální teplota je 21 - 23 °C.

 5. Špatná matrace - je jedním z hlavních faktorů, které mají negativní vliv na kvalitu spánku. Kvalitní matrace 80 x 200 vytvoří optimální podmínky, abyste se každou noc dobře vyspali. Rozdíl poznáte takřka okamžitě. Ráno nevstanete polámaní a budete plní energie.

Chcete spát jako v bavlnce a probouzet se každý den jako znovuzrození?

Nepodceňujte výběr matrace a investujte do kvality.Užitečný návod, jak vybrat matraci do postele 80 x 200

Chcete si vybrat dobře hned napoprvé? Zaměřte se na zásadní technické parametry. Nabídka je rozmanitá a pestrá. To je pro většinu zákazníků lákavá výhoda, ale ne všichni se dokážou v rozsáhlém katalogu orientovat. My to chápeme. Proto využijte náš návod a vyberte si matraci, která vám bude perfektně sloužit dlouhá léta.


Důležité technické parametry:

 • Výška, váha a věk - vždy vybírejte podle individuálních potřeb spáče. Délka by měla být alespoň o 25 cm delší, než je člověk, který na ní spí. Majorita české populace si vystačí se standardní délkou 200 cm. Velmi vysocí lidé by si měli nechat vyrobit matraci na míru. Maximální šířka a délka matrací z našeho katalogu je 200 x 200 cm.

 • Tvrdost - tvrdé matrace 80 x 200 se hodí především pro muže. Správně zvolená tvrdost je prospěšná pro vaši páteř. Pokud se vám na tvrdším povrchu špatně spí, pořiďte si místo tvrdé středně tvrdou matraci. Tvrdosti se budeme podrobněji věnovat v samostatné kapitole níže.

 • Materiál - v našem e-shopu najdete všechny tradiční materiály i zajímavé ekologické novinky. Mezi tradiční materiály patří latex a pěna např. polyuretanová (PUR) a studená (HR). Doporučujeme přírodní kokosové matrace, které mají skvělé termické vlastnosti a zajišťují plynulou cirkulaci vzduchu uvnitř jádra.

 • Životnost - výrobci často uvádějí životnost až 25 let. Reálně vydrží nejkvalitnější produkty 10 - 15 let. Poté je nutné matraci z hygienických a zdravotních důvodů vyměnit.

 • Výška - matrace 80x200 20cm představuje optimální výšku pro dospělého. Děti mohou mít matrace tenčí, protože jsou lehčí. Pro dospělého nejsou matrace s výškou do 15 cm vhodné, protože nepředstavují dostatečnou podporu.

Rádi vám pomůže odborně vybrat ideální matraci.

Ptejte se nás na cokoliv.Tvrdost matrace 80 x 200 - tvrdá je vhodná pro všechny?

Tvrdá matrace (80x200) je podle mnohých sázka na jistotu. Takto jednoduše to ale nefunguje. Záleží, kdo na ni bude spát. Tvrdost matrace určuje hmotnost a věk spáče. Tvrdé matrace mají nosnost až 150 kg, středně tvrdé až 120 kg, ty jsou zpravidla určeny pro muže. Velmi měkkou matraci ocení starší lidé a ženy do 70 kg. Měkká matrace je určena pro váhovou kategorii 70 až 100 kg.

Tvrdost určuje také vaše preferovaná poloha ve spánku. Pokud spíte nejčastěji na boku, sáhněte po velmi měkké, pokud ležíte na zádech nebo na břiše zvolte si tvrdou.

Pro koho se hodí tenká matrace 80 x 200 a tloušťka 10 cm

Matrace vysoké 10 - 15 cm jsou určeny spíše pro menší děti. Malé děti mají nízkou hmotnost, proto je pro ně tato výška dostačující. Výběr dětské matrace má svá specifika.

Jak postupovat?

 1. Musíte respektovat váhu, věk a anatomický tvar dětské páteře.

 2. Volte středně tvrdou matraci z přírodních prodyšných materiálů.

 3. Potah by měl být snímatelný a měl by se dát prát v pračce na 60 °C, abyste zajistili hygienickou čistotu a zbavili potah roztočů, kteří mohou způsobit alergickou reakci.

Užitečný tip

K matraci pro děti předškolního věku doporučujeme objednat také ochranný vodotěsný chránič. Toto praktické řešení zabrání proniknutí tekutin do jádra matrace. Chránič dokážete vyprat v pračce, ale jádro bez pomoci profesionálů sami hygienicky nevyčistíte. Chránič udrží matraci perfektně čistou, a tím prodlouží její životnost.

Chrániče jsou také součástí naší nabídky.

Objednejte si matraci 80x200 v akci a veškeré doplňkové příslušenství z našeho e-shopu.

Vše, co potřebujete k zdravému spánku, najdete u nás!