Zrychlili jsme termín dodání. Objednávku odesíláme maximálně do 12 hodin.
Matrace doručíme po Praze již dnes!

Taštičková vs pěnová matrace

Pěnová nebo pružinová? Která matrace je lepší?

Mám vybrat matraci z paměťové pěny nebo taštičkovou (pružinovou) matraci? Tuto otázku si každý den položí nespočet lidí po celém světě, když vybírají novou matraci. Výrobci pěnových matrací vás budou lákat na výhody svých matrací a výrobci taštičkových matrací zase na své produkty, takže než se rozhodovat mezi výběrem jedné z variant, je někdy nejlepší si matraci jednoduše vyzkoušet.

Začněme taštičkovými matracemi, světově nejpopulárnější matrace jsou pružinové, technologie pružin v matracích je stará přes 100 let, což ovšem neznamená, že je horší než pěnová. Dříve se dělaly pružinové matrace tak, že byly všechny pružiny spojené, dnes se jim říká taštičkové, protože je každá pružina v samostatné „taštičce“ a funguje samostatně. Taštičkové matrace poskytují velkou odolnost a podporu.

Hlavní výhody taštičkových matrací

Mají skvělé ortopedické vlastnosti a jelikož funguje každá pružina samostatně, matrace se nevlní. Dnešní technologie je velmi pokročilá, nejde o velké pružiny, ale o stovky drobných pružin, které při spánku nijak neucítíte. Tato matrace má velkou bodovou nosnost a tvarovou stálost. Jelikož je v pružinových matracích mnoho volného prostoru, jsou matrace mnohem prodyšnější, což oceníte hlavně v horkých měsících, uvnitř se netvoří vlhkost ani plísně.

Pokud budete mít o tento druh matrace zájem, obracejte se jen na specializované eshopy, které mají taštičkové matrace skladem.

Výhody pěnových matrací

Tyto matrace najdete v mnoha cenových kategoriích a lze je pořídit velmi levně. Pěnové matrace budou mít obvykle několik různých vrstev, počínaje spodní částí s pevnou jádrovou pěnou, která přechází do jiných druhů pěny, které mají paměťové vlastnosti.

Pěna velmi uvolňuje tlak a používá se na všechny matrace. Pěnovou matraci mohou preferovat zejména sportovci i starší lidé. Chybí v nich však bodová podpora, ale většinou to vynahradí pohodlím. Pěnové matrace jsou univerzální volbou, se kterou nešlápnete vedle. Pokud však trpíte zdravotními obtížemi s krční páteří nebo zády, raději sáhněte po ortopedických matracích.

Chci kvalitní matraci