Zrychlili jsme termín dodání. Objednávku odesíláme maximálně do 12 hodin.
Matrace doručíme po Praze již dnes!

Jaké zdravotní komplikace mohou nastat při výběru nekvalitní matrace

Jaké zdravotní komplikace hrozí při používání nekvalitní matrace?

Překvapily vás bolesti zad? Nedaří se vám kvalitně vyspat? Jste ráno víc rozlámaní než odpočatí? Máte potíže se zády nebo jste po operaci? Staráte se o dlouhodobě ležícího pacienta? Rozhodně neváhejte investovat do zdravotní nebo ortopedické matrace, která vám zkvalitní noc i den nevídaným způsobem.

Proč je důležitá kvalitní zdravotní matrace?

Páteř tvoří osu vašeho těla, celý den podstupuje velkou námahu, aby vás udržela v chodu. V noci je tedy třeba nechat ji důkladně odpočinout, jinak na sebe zdravotní komplikace nenechají dlouho čekat. Nejrůznější blokády krční nebo bederní páteře mohou způsobovat bolestivá zatuhnutí svalů, pohybová omezení nebo migrény.

Další kapitolu tvoří nekvalitní materiály, které vám mohou zhoršit nebo dokonce spustit dlouhou škálu alergií. Ráno se můžete budit předčasně kvůli ucpanému nosu, bolestem hlavy nebo problémy s dýcháním. U citlivých jedinců se pak dokonce objevuje nechvalně známé astma.

Chci koupit Zdravotní matraci

Není matrace zdravotní jako ortopedická

Tyto dva pojmy nejsou zcela totožné a každý kvalifikovaný prodejce by měl znát rozdíl. Matrace zdravotní je pro vás vhodná, pokud jste ze zdravotních důvodů dlouhodobě upoutáni na lůžko nebo na něm trávíte více času než běžných osm až devět hodin spánku. Také alergici by měli sáhnout po kvalitní zdravotnické matraci, která je vyrobena z hypoalergenních materiálů a nebude tedy zhoršovat jejich obtíže.

Matrace ortopedické jsou pro vás oporou – doslova a do písmene. Postarají se nejen o vaši páteř, ale i o zbytek pohybového aparátu tak, abyste se dokázali vyspat kvalitně celou noc. Klíčem k takovému spánku je rovnoměrné rozložení váhy po celé ploše matrace. Pokud máte problémy se zády, ať už kvůli sportovní zátěži, sedavému zaměstnání, pooperační rekonvalescenci nebo vyššímu věku, rozhodně neváhejte si tuto matraci pořídit.

A nebojte se ptát. Každý prodejce by vám bezpodmínečně měl předložit příslušné zdravotní certifikáty. Zdraví máme jenom jedno – novou matraci si koupit můžete, ale nová záda už ne.

Jak si vybrat správnou zdravotní nebo ortopedickou matraci?

Řekněme, že sháníte matraci na klasické jednolůžko 90 x 200 cm. Je potřeba vzít v úvahu několik klíčových faktorů:

  • výška postavy – matrace by vás měla přesahovat přibližně o 25 cm
  • tělesná hmotnost – dejte si pozor na nosnost, příliš měkkou matraci si při vyšší váze nevybírejte mimo jiné kvůli nepříjemnému pocitu při otáčení
  • výška matrace – při zdravotních potížích by matrace rozhodně neměla být tenčí než 15 cm
  • zdravotní stav – vyberte si materiály i tělesnou oporu přesně podle vašich obtíží

Nebojte si zvolit úlevu. Ať už trpíváte alergickými projevy, dýchacími obtížemi, bolestmi zad nebo hlavy, nikde není napsáno, že to tak musí být nadosmrti. Kvalitní zdravotnická či ortopedická matrace vám uleví od potíží a pomůže vám ke kvalitnímu spánku, který je pro kvalitu životní jednoduše nepostradatelný.

Chci koupit Zdravotní matraci