Zrychlili jsme termín dodání. Objednávku odesíláme maximálně do 12 hodin.
Matrace doručíme po Praze již dnes!

Dětské matrace

Banner
Showing 1 - 16 of 16 items
Cofidis

Matrace pro děti jsou primárně charakteristické svými menšími rozměry. Dětské matrace jsou vyráběny s velkým důrazem na správnou tvrdost. Děti bez zdravotních potíží spojených s páteří nemusí spát přímo na zdravotních matracích, nicméně kvalita matrace je pro jejich zdraví klíčová.

Plánujete nákup matrace pro Vaše dítě? Hledáte výhodnou cenu a zároveň vysokou kvalitu pro to nejcennější, co v životě máte? Konzultujte své představy s námi. Díky dlouholetým zkušenostem v oboru Vám zajistíme spokojenost Vaši i Vašich nejmenších.

Fyziologická potřeba kvalitního spánku dětí

Spánek je přirozená potřeba všech živých tvorů. Děti se vyvíjí, potřeba spánku se mění. Mění se i potřeba osobního prostoru. Postýlka je místem odpočinku, snění i místem klidu a bezpečí. Kvalitní spánek je nutný pro každodenní regeneraci mozku.

Spánek ovlivňuje pružnost nervových spojení, vytváření paměťových stop, má vliv i na správnou funkci žláz a je nesmírně důležitý pro dobrou funkci imunitního systému.

Zdravý novorozenec může prospat i 20 hodin.Ve druhém měsíci to je 16 až 18 hodin, v jednom roce života by mělo dítě spát 13 až 14 hodin za den.
Zvláštní pozornost by měla být věnována školákům, jejichž potřeba spánku se sice zkracuje ale nároky na kvalitní spánek zůstávají.

Speciální kapitolou jsou teenegeři. Jejich potřeba spánku, odpočinku a pobytu v posteli je často srovnatelná s potřebami novorozence. Potřeba kvalitní matrace je potencovaná nejen délkou pobytu na lůžku, ale mnoha dalšími faktory, které rodič jistě dobře zná.

Nevyspalé dítě je podrážděné, neklidné, impulzivní, často pláče, je emočně labilní, úzkostné. Nedostatek kvalitního spánku se projeví velmi brzy na školním prospěchu, zapomínání, poruchách soustředění.

Dlouhodobá spánková deprivace způsobuje i nemalé zdravotní komplikace jako jsou bolesti hlavy, bolesti zad, metabolické a nutriční komplikace, včetně obezity.


Navíc problémy se spánkem dítěte vedou velmi rychle k problémům se spánkem rodičů.

Správný spánkový režim, správný výběr dětského lůžka a kvalitní dětské matrace má v konečném důsledku značný podíl na klidu a pohodě celé rodiny.

Co je třeba zohlednit při výběru matrace pro dítě?

Výběr matrace je třeba přizpůsobit nejen věku dítěte, ale také dalším kritériím. Mohou to být vývojové odchylky kosterně svalové soustavy, např. poruchy zakřivení páteře, vrozené luxace kyčlí, ale i růstové bolesti kloubů a dlouhých kostí.

Významným faktorem, na který je třeba brát ohled, je výskyt alergie nebo astmatu u dětí. Matrace určené pro děti by měly mít vždy snímatelný a prací potah. U dětí citlivých na prach, roztoče a mykotické spóry doporučujeme antialergický potah.

Noční pomočování nebo zvýšené pocení bývá u malých dětí běžné, ale nemoc či drobná nehoda se snadno život zkomplikuje i v pozdějším věku. Pak je vhodné kromě snímatelného potahu myslet i na nepropustnou ochranu matrace pro děti.

Výběr matrací pro děti je často podceňován, velká pozornost je věnována více ceně než kvalitě. U nás si ale můžete být jisti, že prodávané dětské matrace splňují všechna kritéria kvality ve všech cenových kategoriích.

Jaký materiál je vhodný pro dětské matrace?

Pěnové matrace představují klasické a nejlevnější řešení. Je obvykle tvořena z PUR pěny, případně je kombinována s dalšími materiály. V posledních letech prošel tento materiál mimořádnými změnami, které zajistily absolutní zdravotní nezávadnost a výrazné zlepšení jeho fyzikálních vlastností.

Vyznačuje se pevností, dobrou elasticitou a cenově příznivou hladinou. Pokud se rozhodnete pro pěnovou matraci, volte se středně tuhýmtuhým povrchem.

Viscoelastická matrace je vyrobena z líné pěny, někdy v kombinaci se studenou pěnou. Matrace zahřátím změkne a přizpůsobuje se křivkám těla. Tím poskytuje vynikající ortopedickou podporu. Tento materiál vyniká prodyšností a tvarovou stálostí.

Kokosové matrace se vyrábí z propletených kokosových vláken. Na dotek je vnímána jako velmi tvrdá, nicméně pro dítě představuje ideální oporu. Kokosové matrace mají dlouhou životnost, jsou hypoalergenní a antibakterální. Kokosové vlákno skvěle odvádí vlhkost a poskytuje dokonalé provzdušnění dětské matrace.

Dětské matrace ze studené pěny mají vynikající anatomické vlastnosti. Tato matrace nevytváří žádný protitlak, rovnoměrně rozloží váhu těla po celé ploše.

Vysoká vzdušnost materiálu zamezuje množen roztočů a plísní v jádru matrace. Velká pórovitost jádra matrace se zamezuje nadměrnému pocení a zachovává vysokou hygienu lůžka.

Další aspekty dětské matrace

Dětské matrace nevyžadují zónování, jak je tomu v případě matrací pro dospělé. Ideální je jedna celistvá ložná plocha. Během spánku dítě častěji mění polohu než dospělý člověk a ani není schopno najít na matraci správnou polohu. Je tedy naprosto zbytečné, aby byla matrace tvořena zónami.

Navíc děti rostou velmi rychle, váha i výška se mění, což by v případě zónové matrace vyžadovalo neustále střídání matrací, abyste zajistili dítěti tu správnou oporu.

Výška matrace
Vyšší matrace jsou pohodlnější, ale to ocení až starší generace. Standardní výška matrace je kolem 15 cm. Velmi malým dětem se pořizují matrace vysoké jen 10 cm vzhledem k jejich váze.

Dětem od 3 let a hlavně dospívajícím budou vyhovovat běžné matrace nejlépe s dvojí tuhostí. Celková výška postele včetně matrace by měla být zhruba 50 cm.

Tuhost matrace se označuje H1 až H4. Pro děti je doporučována tuhost H3-H4, aby poskytla optimální oporu dětskému tělu a zajistila ideální vývoj páteře. U měkkých matrací hrozí riziko vzniku růstových deformací a skoliózy páteře. Ze zdravotního hlediska je tedy náležitá tvrdost dětské matrace velmi podstatná.

Velikost dětské matrace
Dětská matrace do postýlek se vyrábí v rozměrech 60 x 120 cm a 70 x 140 cm. Matrace by měla vyplňovat celou plochu postýlky. Dítěti nesmí vzniknout prostor, kde by si mohlo zaklínit ruku nebo nohu ve volném prostoru okolo matrace.

Samostatné lůžko pro větší dítě již můžeme přizpůsobit potřebám praktickým s ohledem na budoucí rychlý růst dítěte.

Při nákupu nové kvalitní matrace pro dítě musíme vzít v úvahu nutnost výměny matrace po pěti až sedmi letech jak z hygienických důvodů, tak z důvodů měnící se váhy a výšky i dalších individuálních potřeb.