Zrychlili jsme termín dodání. Objednávku odesíláme maximálně do 12 hodin.
Matrace doručíme po Praze již dnes!

Polyuretanové matrace

Showing 1 - 23 of 23 items

Polyuretanové matrace snesou vysokou úroveň zatížení a zároveň skvěle drží svůj původní tvar. Nesporným benefitem je cenová dostupnost a kvalita.

Polyuretanové matrace jsou tvořeny jádrem z tzv. pur pěny, která zajišťuje potřebné vyztužení. Další vrstvy jsou tvořeny různými druhy pěn, které se odvíjí od ceny a typu matrace. Většinu polyuretanových matrací nedoporučujeme pro zákazníků, kteří mají problémy se zády, nebo krční páteří. Ti najdou vhodnou matraci v sekci Zdravotní a Ortopedické matrace.

Pro více informací o zdravotních problémech spojených s nekvalitní matrací čtěte náš článek ZDE.

Nejprve je potřeba vysvětlit, že PUR pěna neboli pěnový polyuretan je ve své podstatě nám dobře známý molitan. Polyuretan se vyrábí polyadicí diizokyanátů a dvoj- nebo vícesytných alkoholů za vzniku karbamátové (uretanové) vazby, je tedy čistě chemickým produktem. PUR pěna v posledních letech prošla mimořádnými změnami, které zajistily absolutní zdravotní nezávadnost a výrazně se zlepšily i její fyzikální vlastnosti. S původními zastaralými molitanovými matracemi nemají již mnoho společného.

Vlastnosti PUR pěny

Polyuretanová matrace je pružná, měkká, má výborný odpor proti stlačení a velmi vysokou tvarovou stálost. Vyšší hustota pěny zajišťuje delší životnost. Vyznačuje se pevností, dobrou elasticitou a zároveň cenově příznivou hladinou. Nevýhodou polyuretanových matrací je horší termostabilita. Matrace se rychleji zahřívá, a proto není ideálním řešením například pro lidi, kteří se často potí. Řešení těchto problémů existuje ve formě matracového chrániče. Zvláště u dětí, kdy je vhodným doplňkem nepropustný matracový chránič pro jakoukoliv užívanou matraci. Díky dobrému odvodu vodních par se polyuretanové matrace hodí i do vlhčího prostředí a nabízejí tak mnoho možností, jak využít jejich skvělých vlastností.

Typ PUR pěny se označuje číslem na m³. Platí, že čím vyšší číslo, tím kvalitnější materiál.

Využití polyuretanových matrací

Tyto matrace snadno najdou své využití. Budou vhodným ekonomickým řešením pro ubytovny a hotely. Doporučované jsou PUR matrace jako dětské matrace nebo matrace na chatách, chalupách, matrace pro návštěvy apod. Při použití vyšší hustoty PUR pěny a přidáním pěnové vrstvy s ergonomických zónováním získáte plnohodnotnou a velmi odolnou matraci pro dlouhodobé užívání za velmi příznivou cenu.

Polyuretanové matrace jsou k dostání ve všech úrovních tuhosti. Měkké matrace uvítají senioři, hubení lidé a osoby trpící kloubními potížemi. Dobře se přizpůsobí tělu a zabraňují otlakům. Nejčastěji žádané jsou středně tuhé matrace, které jsou komfortní, ale přitom drží páteř v rovině. Člověk se do nich vysloveně neboří a zároveň se z nich dobře vstává. Tužší matrace poskytují výbornou oproru tělu i pro osoby s vyšší hmotností. Pro děti se k zdravému vývoji doporučují matrace vyšší střední tuhosti nebo tužší. A to hlavně kvůli správnému vývoji kloubů a celkově zdravému růstu.

Skvělou volbou, kterou rozhodně nebudete litovat jsou oboustranné matrace s různou tuhostí na jedné a na druhé straně. Po zakoupení si můžete zvolit stranu, která vám vyhovuje.

Preference každého jsou ale velmi individuální. Nejlepší je matrace si před zakoupením vyzkoušet a chvíli si na ní poležet.

Většina polyuretanových matrací není doporučována pro zákazníky, kteří mají problémy se zády nebo s krční páteří. Tito zákazníci by měli volit matraci s označením zdravotní nebo ortopedická matrace.

Jestliže nepožadujete špičkovou kvalitu, ale hledáte spíše levné řešení pro jednorázové přespávání, matrace pro hosty či matrace na chatu, najdete optimální řešení i v sekci levné matrace nebo v sekci Akce Matrace 1+1. Velmi příjemnou slevu najdete i v rámci výprodeje skladových zásob.

Větší zakázky s námi předem konzultujte. Rádi Vám s výběrem pomůžeme a zpracujeme pro Vás nabídku.