Zrychlili jsme termín dodání. Objednávku odesíláme maximálně do 12 hodin.
Matrace doručíme po Praze již dnes!

Matrace s kokosovým jádrem – bonus pro Vaše zdraví

Matrace s kokosovým jádrem mohou výrazně zlepšit zdravotní stav!

Současným evropským trendem je jednoznačně návrat k přírodě a k přírodním materiálům. Kokosové matrace nyní využívá přes 2700 luxusních hotelů po celém světě. Jejich popularita stále roste. Matrace z kokosových vláknem přináší řadu benefitů a rozhodně stojí za zvážení.

V posteli tráví člověk až třetinu svého života. Určitě se vyplatí dobře si promyslet, jaké podmínky pro spánek člověk potřebuje. Velká většina matrací je tvořena z chemickým materiálů. Otázkou ale je, jaké dopady na zdravotní stav má dlouhodobý těsný kontakt s chemickými látkami.

Kokosové vlákno, které se používá v matracích, se získává z kůry plodů kokosové palmy. Kokosová vlákna mají přirozeně dobré izolační vlastnosti a jejich struktura umožňuje cirkulaci vzduchu. Vlákna jsou vysoce elastická a velmi odolná proti mechanickému opotřebení a vlhkosti. Uvnitř jsou dutá a obsahují až ze 65 % vzduch. Jsou velmi odolná vůči bakteriím a houbám.

Chci Kokosové matraci

Benefity využití kokosového vlákna

Matrace s kokosovým jádrem má tužší konzistenci, je tvrdší a celkově odolnější. Představuje tak kvalitní oporu pro Vaše záda. Může tak být skvělou volbou pro osoby trpící bolestmi zad.

Pevná opora je nejvíce vhodná pro malé děti, jejichž kostra se ještě vyvíjí a formuje. Právě dětská matrace do postýlek v rozměru 120 x 60 cm s kokosovým vláknem je velmi žádaná a pro přírodní původ materiálu také odborníky doporučována. Rodičům se zpočátku zdá matrace velmi tvrdá, ale po několika dnech používání mírně povolí, ne ovšem na úkor zdravé opory pro dítě.

Nadstandardní tuhost a tvarová stálost předurčuje tento materiál k využití do sendvičových matrací, polyuretanových a taštičkových matrací, jímž zvyšuje tuhost, odolnost a životnost. Udáván je i pozitivní vliv na odkloňování geopatogenních zón.

Kokosové jádro výrazně napomáhá cirkulaci vzduchu uvnitř matrace, proto se v ní méně drží vlhkost. V tomto prostředí se vůbec nedaří roztočům, bakteriím a houbám. Proto je matrace s kokosovým jádrem vhodná pro alergiky a astmatiky.

Výhody můžeme shrnout v několika bodech:

 • Přírodní původ,
 • šetrná průmyslová úprava,
 • vhodné i pro nejmenší děti,
 • odolné proti roztočům, plísním, zatuchnutí,
 • možnost kombinace s HR, PUR pěnou,
 • ekologická výroba (oproti pěnovým matracím je derivátů při výrobě mnohem méně a rozloží se rychleji).


Péče o matraci s kokosovým jádrem

Jak jsme již zmiňovali, kokosové jádro se vyznačuje vysokou tuhostí a odolností. Matrace kokosové nebo s kokosovým jádrem nejsou vhodné na polohovací rošty. Opakovaným polohováním, zvláště motorovým, může dojít k rozlámání kokosové desky a ztrátě tvaru matrace.

Stejně jako pro jiné materiály platí životnost matrace v řádu 5 až 7 let. Pečlivou údržbou ji však můžeme značně ovlivnit. Matrace, která se nečistí a nevětrá, vydrží zdravá sotva pár let. Pak se v ní začnou množit bakterie, plísně a roztoči. Taková matrace by mohla být i zdraví nebezpečná. S pravidelnou péčí se životnost matrace zvýší i na 10 let.

Základ péče je pravidelné otáčení a větrání. Člověk se ve spánku a v nemoci o to více potí. S potem odchází z těla nejrůznější škodliviny. Proto bychom ráno, ještě než usteleme, měli nechat postel vyvětrat. Toto platí zejména u deskových postelí a pevných roštů.

Otáčení matrace, pokud to tedy konkrétní výrobek dovoluje, je důležité jako prevence deformit a proleženin. Před otáčením je ale dobré nechat matraci dobře vyvětrat. Vlhká a otočená matrace by se mohla zapařit a způsobit hojné bujení plísní. Z těchto důvodů také není vhodné používat igelitové ochrany lůžka. Ty nesvědčí ani matraci, ani spáči.

Již při nákupu matrace je dobré volit matraci se snímatelným potahem, ideálně pratelným na 60 °C. Pevný potah lze čistit také, ale ruční čištění a dlouhé sušení je více než složité. Obecně platí šetřit s chemikáliemi. Chemické látky by mohly matraci poškodit. Pěnivé přípravky mohou narušit pórovitost materiálů a znesnadnit její odvětrávání.

Nejjednodušší a také nejefektivnější je pravidelné vysávání, které zabrání zachytávání prachu a roztočů.

Sušení matrace ani potahů není vhodné opřením o topné těleso. Působení přímého tepla poškozuje přírodní i syntetické materiály a navíc hrozí riziko vznícení.

Chci Kokosové matraci

1 Komentářs

  • Avatar
   úno 23, 2024

   -- comments off -->

Zanechte odpověď

* Name:
* E-mailem: (Nezveřejněno)
   Webová stránka: (Adresa URL webuhttp://)
* Komentář: