Zrychlili jsme termín dodání. Objednávku odesíláme maximálně do 12 hodin.
Matrace doručíme po Praze již dnes!

Matrace ze studené pěny

Banner
Showing 1 - 2 of 2 items

Matrace ze studené pěny jsou jedny z nejmodernějších matrací na trhu. Díky studené pěně, která se nachází ve středu matrací, může materiálem přirozeně proudit vzduch a matrace si drží svou tvarovou stálost.

Matrace ze studené pěny jsou většinou sendvičového typu , kdy tělo matrace tvoří více materiálů. Cenově se pohybují o poznání výše, než polyuretanové matrace, ovšem matrace ze studené pěny vrátí investici v podobě kvalitního a zdravého spánku.

Když vybíráte novou matraci, dříve nebo později narazíte na pojem studená, případně HR pěna. O co se jedná a je matrace vyrobená z tohoto materiálu vhodná právě pro vás?

Matrace ze studené pěny - proč studené?

Nemusíte mít obavy, rozhodně vás matrace s HR pěnou nebude studit do nohou. Říká se jí tak kvůli procesu vzniku – vyrábí se za studena při použití vody. Je to zkratka pro High Resilience, tedy vysoce pružná. Začala se používat teprve nedávno a vyrábí se bez chlorofluorokarbónátů, díky čemuž šetří životní prostředí.

Jaké jsou hlavní výhody matrací ze studené pěny?

Proč byste si měli pořizovat matraci ze studené pěny? Má proti dříve používaným pěnovým materiálům (např. molitanu) řadu výhod:

  • vysoká elasticita – matrace ze studené pěny jsou mnohem odolnější proti proležení
  • dlouhá životnost – vydrží díky pevnému materiálu mnohem déle
  • dobře vyrovnává teplotní rozdíly – nemusíte se bát, že vám bude v létě nepříjemně horko a v zimě chladno, matrace si poradí s oběma teplotními extrémy tak, aby vám bylo příjemně
  • velmi vzdušná – studená pěna má větší póry než jiné pěny, mnohem lépe tak odvádí vlhkost a nebudete se na ní nepříjemně potit; díky tomu se v ní takřka nevyskytují prachoví roztoči, což ocení zejména alergici
  • lepší fixace těla – je pohodlná v jakékoli spánkové poloze, poskytne tělu potřebnou oporu po celou noc, takže nebudete pociťovat nutnost často se otáčet a lépe se tak vyspíte

Pro koho není matrace z paměťové pěny vhodná?

Matrace čistě z paměťové pěny je vhodná pro průměrné zatížení, to znamená po osoby s váhou cca do sto kilogramů. Lidé s vyšší hmotností by měli raději volit matraci sendvičovou (obsahující více různých materiálů, např. kokosové vlákno), které zajistí lepší životnost matrace a intenzivnější oporu těla.

Také pokud vás trápí zdravotní potíže, hlavně bolesti zad, páteře a celkově pohybového aparátu, měli byste raději zvolit matraci ortopedickou, která je pro tyto případy přímo určená. Předejdete tak zhoršení vašich potíží a dopřejete si kvalitní spánek.

Podle recenzí jsou matrace ze studené pěny čím dál populárnější. Ekonomická dostupnost při zachování vysoké kvality z nich dělá ideální vybavení klasického lůžka pro jednoho (rozměr 90 x 200 centimetrů) nebo rozměrnější manželské postele.

Na trhu se sice nacházejí i levnější varianty matrací z molitanu, které se ale z dlouhodobého hlediska nevyplácí. Zvolte si raději kvalitu – dobrý spánek v noci znamená lepší náladu přes den.