Matraci doručíme po PRAZE ještě dnes, a to zcela ZDARMA!
5.7.2024 - 6.7.2024 OTEVŘENO od 9.00 do 17.00

Taštičkové matrace rozhodně nepatří do muzea. Proč stojí za vyzkoušení

Vyplatí se v roce 2020 taštičkové matrace?

Pružinové matrace se používají už velmi dlouho. Jejich historie sahá až do 18. století. V minulosti matrace vrzaly a skřípaly, povrch nebyl celistvý a občas se neposlušná pružina zavrtala do zad nebo ještě níže. Přestože mýtus vrzajících matrací přetrval dodnes, v současnosti matrace neobsahují nic, co by mohlo vydávat zvuky. Zvukové fenomény ve vaší ložnici rozhodně nebudou mít původ ve vaší nové matraci.

Pružinová matrace

Pružinové matrace dělíme a klasické pružinové matrace, tzv. bonell a taštičkové matrace. Rozdíl v těchto dvou typech je podstatný. Rozdílné je jejich provedení, užitné vlastnosti, životnost a také cena.

Klasické pružinové, nebo také bonellové jsou vyrobené z tenčích ocelových drátů. Vzájemné spojení dílčích kovových částí zabezpečuje tvrdost matrace a stejnoměrné rozložení tlaku po zatížení.

Na pružinovém systému jsou, kromě ochranné sítě proti protlačení pružin, ještě uložené vrstvy pěn. Pružinové matrace mohou obsahovat i vrstvu kokosového vlákna na zpevnění.

Výhody pružinových matrací jsou příznivá cena, vysoká míra vzdušnosti a výborná míra přizpůsobení se tělu i na pevné desce.

Nevýhodou bonellových matrací je nižší nosnost. Nevhodné jsou pro volbu partnerské dvojmatrace. Stlačením jedné pružiny se stlačí všechny v okolí a tím se partneři v lůžku vzájemně ruší a budí.

Chci Taštičkové matrace

Taštičkové matrace

Taštičkové matrace na rozdíl od pružinových nemají jednotlivé pružiny pospojované. Pružinky jsou uloženy samostatně v malých textilních taštičkách. Spojené mezi sebou jsou taštičky, nikoliv pružiny. Každá pružina reaguje na vyvíjený tlak samostatně. Použitá technologie napomáhá aby případný rozdíl v hmotnosti a jakýkoliv druh otáčení nebo vrtění nebyl pociťován druhou osobou.

Z toho je již jasné, že čím vyšší počet těchto pružinek bude, tím větší bude bodová elasticita matrace. Pozornost si zasluhuje dvojitý používaný údaj o celkovém počtu pružin a o hustotě pružin. Je tedy při nákupu důležité porovnávat stejnou veličinu.

Standardní taštičkové matrace mají hustotu 256 ks/m². Multi-pocket taštičková jádra jich mohou mít až 650. Micro-pocket matrace obsahují i dvojnásobek pružin. Vysoký počet pružin zvyšuje stabilitu jádra, které pak ale celkově méně pruží a také více váží.

V porovnání s klasickými pružinovými matracemi obsahují základní taštičkové matrace dvojnásobek pružin. Jedná se tedy o pracnější, luxusnější a tím i cenově dražší výrobky.

Ceněné vlastnosti taštičkových matrací jsou vysoká bodová elasticita, možnosti zónování, vysoká nosnost, vzdušnost a dlouhá životnost. Pro své vynikající vlastnosti jsou zařazovány mezi ortopedické a zdravotní matrace. Taštičková matrace může být bez obav použita i jako partnerská dvojmatrace.

Bonusem taštičkových matrací je vzdušnost a prodyšnost. Což je dané volným prostorem v oblasti pružin, tak jejich pohybem. V těchto matracích se nedrží vlhkost a tím ani plísně a bakterie. Bez obav mohou být uložené na pevné desce.

Nevýhodou taštičkových matrací je jejich cena a také vyšší hmotnost výrobku. Tyto matrace nejsou vůbec vhodné pro polohovací rošty.

Naše nabídka

V našem sortimentu naleznete luxusní taštičkové matrace s hypoalergenními potahy. Nabízené matrace jsou oboustranné. Jedna strana má masážní vlastnosti, druhá je hladká. Obě strany se liší i tvrdostí, což přidává matraci na univerzálnosti. Žena může dát přednost variantě hladké a měkčí. Muž obvykle upřednostní vyšší tuhost lůžka s masážním povrchem.

Taštičkové matrace rozhodně nepatří mezi muzejní exponáty. Taštičkové matrace patří díky technologii k nejžádanějším matracím na trhu vůbec.

Matrace od nás navíc koupíte se zárukou nejnižší ceny. Pokud najdete u vybraných prodejců levnější matrace než si koupíte u nás, rozdíl ceny Vám dorovnáme.

Chci Taštičkové matrace