Zrychlili jsme termín dodání. Objednávku odesíláme maximálně do 12 hodin.
Matrace doručíme po Praze již dnes!

Chrániče matrace, které skutečně fungují

Kvalitní matrace vydrží roky jako nová, jen pokud je tedy adekvátně chráněna před tekutinami a nečistotami

Nehoda není náhoda a kdo je připraven nemůže být překvapen. Lidské tělo produkuje chtě nechtě spoustu sekretů.

Pečujete o malé děti? Matka své dítě kojí, malé dítě se snadno pomočí, děti v posteli staví bunkry a realizují svůj kreativní svět, přes všechny zákazy si do svého pelíšku nosí ukořistěné dobroty. Kolikrát jste řešili následky ženské periody a vášnivého milování? Kolikrát jste museli řešit následky nemoci nebo poranění ve svém lůžku? Kolikrát jste převlékali postel a říkali jste si, že by si ta drahá matrace zasloužila funkční ochranu.

V ubytovnách a hotelech jsou chrániče naprostou nezbytností pro zachování komfortní čistoty vašeho zařízení a spokojenost vašich hostů.

Praktický pomocník

Chrániče matrací slouží k ochraně matrace před ušpiněním a poškozením a tím dramaticky zvyšují její životnost. S chráničem se snadno manipuluje, snadno jej vyperete v pračce na 60 °C, některé i na 95°C. Pomocí rohových gum chránič zůstává na lůžku pevně ukotvený a během spánku se neposunuje. Existují i celá nepropustná prostěradla, která se vlastně liší jen upevněním a přilnutím k matraci.

Chrániče mohou být z rozličných materiálů

  • Nejjednodušší jsou froté chrániče s nepropustným, ale také neprodyšným PVC. Tyto chrániče dokáží zadržet velké množství tekutiny, ale pro spáče mohou nepříjemné.
  • Froté chrániče s vodonepropustným a paropropustným zátěrem jsou zlatým standardem ochrany lůžka právě u dětí nebo osob inkontinentních.
  • Nejen funkční, ale i příjemné jsou chrániče nepropustné s PU zátěrem, kdy vrchní strana je řešena prošívaným úpletem plněným dutým, bambusovým nebo jiným přírodním vláknem.
  • Maximální prodyšnost zajistí čistě prošívané chrániče a vrchní matrace bez PU zátěru. V tom případě ale nelze počítat se 100 % nepropustností. Nezabrání tak úplnému protečení, prostřední vrstva z dutého nebo přírodního vlákna však přispívá k příjemnějšímu a komfortnějšímu spánku

Jak vybrat správnou velikost matracového chrániče?

Matracový chránič volíme vždy stejných rozměrů jako je postel. Nejčastěji tedy 90x200cm, na manželskou postel chránič matrace 180x200. Nenechte se ale ukolébat standartními rozměry a vaši matraci před nákupem ještě přeměřte. V nabídce máme i řadu dalších rozměrů včetně matracových chráničů do dětských postýlek.

Investice, která se vyplatí

Chránič matrace prodlouží životnost matrace a ochrání tak vaši investici do zdravého spánku. Vy tak můžete spát zdravěji a v klidu. Vaše matrace i matrace vašich dětí budou vždy chráněné před neočekávanou nehodou.

Chci chrániče matrací