Zrychlili jsme termín dodání. Objednávku odesíláme maximálně do 12 hodin.
Matrace doručíme po Praze již dnes!

Proč jsou taštičkové matrace tak oblíbené?

Proč jsou taštičkové matrace tak oblíbené?

Všichni víme, že spánek je důležitý pro naše zdraví. Klidný spánek začíná kvalitní matrací. Nákup nové matrace však již není tak snadný jako dříve. Na trhu je dnes mnoho různých typů matrací a vybrat si tu správnou může být náročné. 

V dnešním článku se podíváme na oblíbené taštičkové pružinové matrace, povíme si o jejich výhodách a o tom, čím se liší od tradičních pružinových matrací. 

Co je to taštičková pružinová matrace?

Taštičková matrace obsahuje jednotlivé drátěné pružiny, přičemž každá pružina je uzavřena ve vlastním látkovém potahu, tzv. taštičce. Tyto jednotlivé pružiny pracují nezávisle na sobě. Tím je zajištěno, že každá pružina reaguje pouze na tlak působící v dané části matrace. Výsledkem je vyšší úroveň individuální odezvy – pružiny podporují vaše tělo tam, kde to nejvíce potřebujete. Taštičkové pružiny také minimalizují přenos pohybu po matraci, takže si můžete vychutnat klidný spánek.

Výhody taštičkové matrace

Taštičkové matrace jsou skvělou volbou, pokud hledáte matraci s výjimečným komfortem a podporou. Hlavní výhody taštičkových matrací jsou:

Žádný přenos pohybu

Pokud spíte v jedné posteli s partnerem, může přenos pohybu ovlivnit váš klidný spánek. K přenosu pohybu dochází, když cítíte pohyb nebo tlak, který působí na matraci z místa, kde se nacházíte. Jednoduše řečeno, pokud se váš spolubydlící například otočí nebo vstane z postele, ucítíte tento pohyb i na své straně matrace.

Pružiny se pohybují samostatně, nezávisle na sobě a přizpůsobují se pouze tlaku, který je na ně přímo vyvíjen, čímž se snižuje přenos pohybu. S kvalitní taštičkovou matrací si můžete dopřát hluboký a ničím nerušený spánek.

Odlehčení tlaku

Pokud se matrace nepřizpůsobí přirozeným konturám vašeho těla, můžete pociťovat bolest a napětí v tlakových bodech. Tlakové body jsou během spánku nejvíce namáhané části těla – zejména ramena a boky. Pokud například spíte na zádech, můžete se probudit s bolestí dolní části zad. Lidé, kteří raději spí na boku, mohou po probuzení pociťovat bolest ramen nebo kyčlí. Matrace s taštičkovými pružinami a se správnou tuhostí matrace udržují rovnoměrnou hmotnost vašeho těla a uvolňují tlak a napětí z tlakových bodů – ty jsou v matraci dostatečně zakopány, aby udržely vaši páteř v neutrální poloze. Správnou polohou páteře předcházíte bolestem zad a dalším možným zdravotním problémům.

Úleva od bolesti

Představte si matraci, která vám poskytne oporu přesně tam, kde ji potřebujete. Taštičkové pružiny v matraci reagují na vaše tlakové body a udržují páteř v přirozené poloze. To vám umožní zmírnit bolest a předcházet jí. Správně cílená podpora vám umožní uvolnit unavené a bolavé svaly, kosti a klouby během spánku. 

Snížení tlaku při ležení navíc podporuje krevní oběh, což výrazně podporuje celkové zdraví.

Ideální pro všechny polohy při spánku

Ať už ležíte na zádech, na boku nebo na břiše, taštičková pružinová matrace vám poskytne pevnou a stabilní oporu, která udrží vaši páteř během spánku v přirozené poloze, takže se vyhnete ranním bolestem. Důležité je však také zvážit faktory, jako je celková tuhost matrace, její komfortní vrstvy. To vše přispívá k zajištění správné úrovně podpory a péče o záda, kterou potřebujete.

Klasická pružinová matrace vs. taštičková pružinová matrace 

Pružinové matrace s taštičkovými pružinami patří k tradičním typům matrací. Pružiny v těchto matracích jsou spojeny jedním kusem drátu, což znamená, že se pružiny na rozdíl od taštičkových matrací nemohou pohybovat nezávisle na sobě. Pružiny v těchto běžných matracích se pohybují jako jeden celek, což způsobuje přenos pohybu z jedné strany matrace na druhou. Pokud tedy na matraci spí dvě osoby, stačí, aby se jedna z nich otočila nebo vstala z postele, a pohyb může narušit klidný spánek druhé osoby. 

Díky schopnosti taštičkových pružin samostatně se pohybovat poskytují matrace s taštičkovými pružinami cílenou oporu vašemu tělu a udržují páteř v přirozené poloze, na rozdíl od běžných matrací s taštičkovými pružinami, které poskytují pouze celkovou oporu těla. 

S taštičkovými matracemi se navíc obvykle lépe manipuluje. Tyto matrace lze obvykle srolovat, a tak je lze snadněji přenášet. Naopak u taštičkových pružinových matrací vzájemné propojení pružin fixuje tvar matrace, což může ztížit její přepravu, zejména u matrací větších rozměrů.

Také pružiny, které nejsou spojené, ale pohybují se samostatně, jsou vzdušnější, a proto hygieničtější. 

Proč si vybrat taštičkovou matraci?

Jak jste se již mohli dočíst, taštičkové pružiny zajišťují, že si během noci udržíte dokonalou polohu páteře a snížíte tlak na tlakové body. Tato inovativní pružinová technologie je klíčem k zajištění maximálního pohodlí a podpory během spánku.

Polštářové matrace jsou vhodné zejména v případě, že máte s partnerem různou hmotnost nebo pokud máte tendenci se během noci často převalovat. 

Díky možnosti použití různých tlouštěk pružin umožňují taštičkové pružiny využívat tzv. anatomické zónování – různé zóny tuhosti, aby se matrace dokonale přizpůsobila vašemu tělu a zajistila vyrovnání páteře.

A na co si dát pozor? 

Při výběru taštičkové matrace se můžete setkat s různým počtem taštičkových pružin v jádru matrace. I když větší počet pružin poskytuje tělu lepší cílenou oporu, neznamená to vždy, že matrace je pružnější než matrace s menším počtem pružin – tloušťka pružin se může lišit, přičemž více tenčích pružin ztratí svou pružnost dříve než o něco menší počet silnějších. Celková kvalita a trvanlivost matrace samozřejmě závisí na všech materiálech použitých v jádru matrace, nejen na samotných pružinách, takže je třeba zvážit i další aspekty, jako je celková tuhost matrace apod.

Obecně však platí, že taštičkové pružiny jsou odolnější než "klasické" pružiny v původních typech pružinových matrací.

U skříňových pružinových matrací (stejně jako u všech ostatních matrací) bychom neměli zapomínat na správný výběr matracového topperu. Rošty do značné míry ovlivňují vlastnosti matrace, takže pokud chcete matraci plně využít, neváhejte se svého prodejce zeptat i na rošty. 

Závěrečné myšlenky

Taštičkové pružiny v matracích se pohybují nezávisle na sobě, takže nepřenášejí pohyb a poskytují dokonalou oporu vašemu tělu tam, kde ji nejvíce potřebuje. Vaše páteř zůstane rovná v jakékoli poloze při spánku, čímž se vyhnete ranním bolestem zad a podpoříte krevní oběh. Je však důležité si uvědomit, že taštičkové pružiny tvoří pouze jeden prvek matrace. Komfortní vrstvy, jako je paměťová pěna nebo jiné použité materiály, mají také vliv na celkovou kvalitu a pocit z matrace.

Matrace s taštičkovými pružinami jsou ideální pro páry, osoby s dvěma různými hmotnostmi, ale i pro lidi, kteří se během spánku často převalují, mají problémy s bolestmi zad a také pro všechny, kteří hledají klidný a nerušený spánek. 

2 Komentářs

    • Avatar
      srp 20, 2023

Profesjonalni instalatorzy anten satelitarnych

Mieszkając w Warszawie lub w województwie mazowieckim najczęściej wybieramy zestaw do odbioru telewizji satelitarnej, który dostarcza nam dużo rozrywki w ciemne jesienne wieczory. Jednak czasmi po solnej burzy zaczynają się problemy z odbiorem ulubionych kanałów filmowych i sportowych. Aby temu zapobiec poeinniśmy raz na klika lat kontroloesć jskość naszej instalacji antenowej. Jeśli nie mamy doświadczenia i miernika sygnału cyfrowego możemy zamówić autoryzowany oferujący usługę profesjonalnego instalatora anten satelitarnych i dekoderów cyfrowych. Z reguły monterzy współpracują z lokalnymi salonami canal plus co daje nam pewność fachowo wykonanej usługi serwisu technicznego.


  • Avatar
    úno 23, 2024

    -- comments off -->

Zanechte odpověď

* Name:
* E-mailem: (Nezveřejněno)
   Webová stránka: (Adresa URL webuhttp://)
* Komentář: